تحول سیستان و بلوچستان با معدن مس جنجا صورت می گیرد

بند 20 – عباس علی آبادی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از معدن مس جنجا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: منطقه اکتشافی جنجا در 210 کیلومتری شمال زاهدان و در محدوده شهرستان نیمروز قرار دارد. میلیارد تن است که می تواند به یکی از بزرگترین معادن طلا و مس کشور تبدیل شود.

وی افزود: امیدواریم چهره سیستان و بلوچستان در سال های آینده با پروژه های فعلی متفاوت باشد چرا که برق و آب می تواند باعث توسعه پایدار این استان شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در رابطه با معدن جنجا مقرر شد برای احداث زنجیره های پایین دستی در سیستان و بلوچستان طراحی شود و سیمای این منطقه از کشاورزی و تشنه آب به آب تبدیل شود. یک صنعتی ، زیرا این منطقه با حضور دانشگاه های مربوطه در تمامی نقاط و ظرفیت نیروی انسانی استعداد لازم را دارد.

معدن جانجا در حد یک معدن جهانی است

یکی از ارزشمندترین معادنی که می تواند فرصت های شغلی و اقتصادی فراوانی را برای سیستان و بلوچستان فراهم کند، معدن جنجا در 210 کیلومتری شمال زاهدان و در محدوده شهرستان نیمروز است.

وزیر صنعت، معدن و بازار از سرمایه‌گذاری 400 میلیون دلاری در معدن جانجا خبر داد و اظهار داشت: شرکت تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسکو) با هدف استفاده از توان بخش خصوصی و تسریع در فعالیت‌های تاسیس، تحویل، استخراج و… و قرارداد فروش معدن و پس از مزایده عمومی این معدن را به کنسرسیوم مرکزی شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات و عضویت چهار شرکت چادرملو، گلگر، گهار زمین و غدیر واگذار کرد.

شمال سیستان و بلوچستان سال هاست که با پدیده خشکسالی دست و پنجه نرم می کند و در نتیجه فرصت های زیادی برای کار کشاورزی، دامپروری و ماهیگیری در این منطقه از دست رفته و منطقه را به وجود آورد.

به گفته علی آبادی با افتتاح این معدن برای 1000 نفر به صورت مستقیم و 5000 نفر به صورت غیرمستقیم فرصت اشتغال ایجاد می شود.

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

بازی انفجار: راهی نوین برای کسب درآمد آنلاین
کتاب کار دبستان: جادویی برای یادگیری راحت و مفید
Meet Realtor Canada Langley: Your Trusted Real Estate Partner
Discover Your Dream Home: House with Acreage for Sale
Welcome to the World of Real Estate Canada
با سایت بت بال 90، به جهانی جدید از شرط بندی ورزشی دست پیدا کنید!
تماس با ما